Opis architektoniczny budynku w Poznaniu na ul. Jarochowskiego
Budowa kondygnacji podziemnej i parteru w technolog monolitycznej, pozostałe kondygnacje w technologii tradycyjnej ściany dwuwarstwowej z możliwymi fragmentami muru trójwarstwowego, wzmocnionej rdzeniami żelbetowymi. Całość ocieplona w technologii BSO. Poddasze i strych kryte dachem dwuspadowym. Taras z przeznaczeniem na ewentualny ogródek gastronomiczny dla lokalu użytkowego parteru.
Ławy fundamentowe, ściany fundamentowe
Ściany budynku posadowiono na podłożu gruntowym za pomocą ław, stóp i ścian fundamentowych. Ławy i stopy fundamentowe na poziomie -4,40 poniżej poziomu posadzki parteru. Wysokość i szerokość ław zgodnie z rysunkami konstrukcyjnymi. Ławy fundamentowe wykonać należy z betonu B-25, stal A III N.
Ściany fundamentowe wykonać zgodnie z rysunkami konstrukcyjnymi. W przypadku pozostawienia surowych ścian piwnicy (w wyniku projektu wnętrz), ściany wykonać z bloczków betonowych. Od zewnątrz ściany (zgodnie z rysunkiem) izolować.
Ściany budynku
Ściany kondygnacji podziemnej i parteru monolityczne, żelbetowe z betonu B-25, stal A III N, tworzące wraz ze stropami monolitycznymi zwartą konstrukcję żelbetową. Ściany 01 kondygnacji powyżej parteru wykonane w tradycyjnym układzie ściany trójwarstwowej, o następującym układzie warstw: ściana nośna z cegły ceramicznej, grubości 25 cm; warstwa izolacji termicznej, grubości od 10, 0 do 12, 0 cm.; licówka z cegły ceramicznej, grubości 12 cm. Warstwa licowa ściany 01 może być wykonana z innych materiałów (np. płytka elewacyjna, tynk). Ściany kondygnacji powyżej parteru projektuje się wzmocnić dodatkowo rdzeniami żelbetowymi. Słupy żelbetowe i podciągi przenoszące przewieszenie kondygnacji powyżej parteru - według projektu konstrukcyjnego. Ściany 02 zaznaczone na rysunkach architektonicznych, dwuwarstwowe. Słupy żelbetowe według projektu konstrukcyjnego. Kominy z cegły ceramicznej pełnej, lub gotowych elementów kominowych, według projektu wykonawczego. W przypadku zastosowania do licowania ściany 01 klinkieru, sposób kotwienia zewnętrznej warstwy klinkierowej opisany w załączniku A do opisu technicznego. Ściany 00 piwnicy żelbetowe według opisu i rysunków konstrukcyjnych. Ściany wewnętrzne nośne i działowe z cegły ceramicznej, lub innej.
Stropy
Stropy na kondygnacją podziemną oraz nad parterem monolityczne, żelbetowe z betonu B-25, stal A III N. Stropy kondygnacji wyższych – gęsto żebrowe typu Murotherm lub inne, zbrojone w strefach przypodporowych zgodnie z zaleceniami producenta.
Dach
Drewniany z wiązarów deskowych (technologia konstrukcji drewnianej łączonej za pomocą płytek kolczastych) według projektu wykonawczego. Pokrycie dachu – blacha dachowa.
Schody
Schody wewnętrzne żelbetowe. Schody zewnętrzne betonowe z betonu B-25. Dwa ostatnie stopnie schodów do hali garażowej wykonać, jako rozbieralne zgodnie z zaleceniami wykonawcy przyłącza energetycznego (ENEA).
Stolarka
Stolarka okienna z PCV. Drzwi i okna do lokali usługowych na parterze z aluminium, lub PCV. Drzwi wejściowe do mieszkań z blokadami antywłamaniowymi.
Posadzki
Gładź cementowa grubości 5cm zatarta na ostro. Wykończenia zgodnie z projektem wnętrz.
Parapety
W pomieszczeniach parapety z PCV lub inne o podobnych parametrach. Podokienniki zewnętrzne z blachy aluminiowej lakierowanej grubości 0,55 mm, lub inne o podobnych parametrach.